Vali Erol Gazileri Kabul Etti

19 Eylül Gaziler Günü Yalova’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu kapsamda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi yöneticileri de bir takım ziyarette bulundular. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanı Özcan İla ve yönetim kurulu üyelerinin ilk durağı Yalova Valisi Muammer Erol’un makamı oldu. Vali Erol’a hediyelerini sunan dernek yöneticileri dernek emekleri ve ildeki şehit yakınları ve gaziler ile vefat eden gazilerin aileleri hakkında bilgiler paylaştılar. Gazilere vatan ve millet için ortaya koydukları fedakarlıktan dolayı teşekkür eden Yalova Valisi Muammer Erol,  “Şanlı zamanı süresince, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur deposu saymış, bu fedakârlığın karşılığında girmiş olduğu her mücadeleden zaferle çıkmıştır. Şehitlik ve Gazilik; toprağı vatan, insanı millet icra eden yüksek içsel değerlerdir. Üstünde yaşamış olduğu topraklar uğruna şehit olan yada gazilik rütbesine ulaşan her vatan evladı, Milletimizin bağımsızlık isteğinin sembolüdür” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanı Özcan İla ziyaretin anısına Yalova Valisi Muammer Erol’a bir de armağan sundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanı Özcan İla ve yönetim kurulu üyeleri hemen sonra Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ile Yalova Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin’i de ziyaret ederek hediyelerini takdim ettiler.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.