Torbalı’da Keşkek Festivali yapılmış oldu

Bu yıl yapmış olduğu festival ve konserlerle ilçe halkının kültür-sanat ihtiyacını karşılayan Torbalı Belediyesi, dün bir festival daha gerçekleştirmiş oldu. Bardacık inciri ve börülce festivalleri ile kırsal mahallelerin kalkınmasına öncülük eden Torbalı Belediyesi, dün de bölgesel lezzetlerin en kıymetlilerinden olan ‘Keşkek’ için Dirmil Mahallesi’nde ‘Keşkek Festivali’ düzenledi. Festivale Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in yanı sıra oldukca sayıda yurttaş katıldı. Festival kapsamında köylüler stantlar açıp, bölgesel ve naturel ürünlerini satma fırsatı da buldu.

Yoğun katlımın olduğu festivalde Torbalı Belediyesi tarafınca hazırlanan binlerce kişilik keşkek, gelen konuklara ikram edildi.  Festivalin kapanışında ise adeta müzik ziyafeti yaşandı. İlk olarak Nurcan Başpınar ve saz ekibi festivale gelen konuklara unutulmaz anlamış olur yaşattı. 

BAŞKAN MİTHAT TEKİN’DEN TEŞEKKÜR

Sonrasında ise Türk Müziği’nin mühim isimlerinden Belkıs Akkale, hatırlanacak bir konsere imza attı. Tepeköy İZBAN’dan saat başı servislerin kalktığı festivalde, gelen misafirler Akkale’nin şarkıları ile adeta coştu. Festival alanında stantları gezen ve keşkek döven Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, gelen misafirlere teşekkür ederek “İlçemizin kırsal mahallelerini kalkındırmaya devam ediyoruz. Dün de Dirmil’de düzenlediğimiz “Keşkek Festivalimizde” binlerce hemşehrimize kıymetli sanatçımız Belkıs Akkale’nin de sahne almış olduğu görkemli bigün yaşattık. Katılım gösteren, günümüzü güzel ve anlamlı kılan her insana teşekkür ederim. Kırsal mahallelerimizde yaşayan yurttaşlarımızın ürünlerini tanıtmasına destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.