THY Kabin Memuru Alımı ne Süre, Müracaat Şartları Neler?

Türk Hava Yolları kabin memuru alımı ilanı 9 Eylül 2022 zamanı itibarıyla yayımladı. THY kabin memuru adayları, ilanın yayımlanmasının arkasından THY kabin memuru alımı ile ilgili bilgileri araştırmaya başladı. Adaylar, THY kabin memuru alımı tarihini ve müracaat şartlarını sorgulattı. Peki, THY kabin memuru alımı ne süre, müracaat şartları neler?

THY kabin memuru alımı müracaat şartları neler?
THY’den meydana getirilen izahat şu şekilde:

”T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar müracaat yapabilir.)

01/01/1984 ile 31/12/2002 tarihleri içinde dünyaya gelen olmak

Minimum lise mezunu olmak 

İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.)

Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak 

Daha ilkin Türk Hava Yolları yada öteki havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik yada sıhhat sebebiyle ayrılmış olmamak (Türk Hava Yolları iştiraklerinde vazife yapıyor olmak tercih nedenidir.)”

Fiziki koşullar
”Hanımefendiler için 160-180 santimetre arası, erkekler için 170-190 santimetre arası boya haiz olmak (Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları yada Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/müessese tarafınca yapılmakta olup Ortaklığımız tarafınca belirlenen oranlara uygun olmalıdır.) 

Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/kir benzeri kalıcı iz bulunmamak (Bu konudaki görselimizi incelemek için lütfen tıklayınız. Beyaz renkli bölgelerde dövme, piercing ve yara/yanık/kir benzeri kalıcı iz bulunmaması gerekmektedir.)”

Sıhhat koşulları

”Türk Hava Yolları işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” esnasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) Türk Hava Yolları iç prosedürleri çerçevesinde ek incelem ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

Türk Hava Yolları, belirlemiş olduğu işe giriş sıhhat koşulları çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına haizdir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

Adaylar işe giriş muayenesi esnasında geçmiş tüm sıhhat detayları hakkında (ilaç kullanımı, ameliyat, doğumsal bozukluklar, bel, boyun hastalıkları, böbrek taşı, yaralanmalar, hastalıklar vb.) doğru beyanda bulunmak zorundadır. İşe başlatılması sonrasında geçmişinde olduğu ve beyan etmediği tespit edilen adaylar için uygulanacak yönetimsel süreçte hak iddiasında bulunamaz.”

THY kabin memuru alımı değerlendirme süreçleri

”Online İngilizce Testi

Mülakat Süreçleri 

Belge Kontrolü 

İngilizce Mülakatı

Dövme/Yara izi Kontrolü ve Boy-Kilo Ölçümü 

Kurul Mülakatı”

THY kabin memuru alımı müracaat süreci
Türk Hava Yolları THY kabin memuru alımı için başvuruların aşağıdaki müracaat ekranı üstünden yapılabileceği açıklandı. Kabin memurluğu için müracaat son günü bulunmadığı duyuruldu. İlanın kafi müracaat sayısına ulaşıldığında yayımdan kaldırılacağı öğrenildi. 

THY KABİN MEMURU ALIMI BAŞVURU EKRANI

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.