Son dakika: EPDK’dan Kılıçdaroğlu’nun iftiralarına jet cevap: Gerçekle hiçbir ilişkisi yoktur


EPDK’dan Kılıçdaroğlu’nun iftiralarına jet yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafınca çıkarılan Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği hakkında değerlendirmelerine ilişkin basın açıklaması yapılmış oldu.

Kılıçdaroğlu’nun düzenlemeye yönelik kullandığı “elektriğe çökme vergisi” ifadesinin haksız bir itham bulunduğunu ve gerçekle hiçbir ilgisi olmadığı kaydedilen açıklamada, “Zira lisanssız elektrik üretim uygulamasının hedefi, tüketilen enerjinin üretilmesi üretilmesidir. Bunun yöntemi, kuralları bellidir ve bu yolla sağlanan yarar herhangi bir şirket, kurum ya da kuruluşa değil ‘tüm tüketicilere’ yansıtılır” ifadeleri kullanıldı.

Enerji tüketimi olmayan bir kişinin elektrik üretimi yapabilmesinin yöntem ve kurallarının belirli bulunduğunun altı çizilen açıklamada, “Kurumumuzdan lisans alan hepimiz dilediği kaynaktan elektrik üretimi yapabilme olanağına haizdir” değerlendirmesi yapılmış oldu.

Izahat şöyleki devam etti: “Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği incelenmiş olduğu takdirde hedefin tüketicilere yansıyacak ilave maliyetleri engellemek olduğu ve bu alanda yatırım yapanların önünü açan pek oldukça uygulamayı barındırdığı görülecektir. EPDK hiçbir yatırımcının ürettiği enerjiye çökmez, ya da yatırımından dolayı cezalandırmaz. Sadece lisanssız elektrik üretimi uygulamasının, kolay yoldan para kazanma yöntemi haline getirilmesine böylelikle gerçek tüketicilerin hakkının yenmesine de müsaade edilmeyecektir.”


Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.