Sedat Peker’in Evine Silahlı Saldırıda Tutuklama

İktidara yakın isimlere yönelik öne sürdüğü yolsuzluk, rüşvet iddialarıyla gündeme gelen organize kabahat örgütü lideri Sedat Peker’in İstanbul Beykoz’daki evinin önünde yaşanmış olan silahlı saldırıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden biri tutuklandı.
BAE’de yaşayan Sedat Peker’in İstanbul’un Beykoz ilçesindeki evinin önünde yaşanmış olan silahlı hücum ile ilgili meydana getirilen soruşturmada adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden birisi tutuklandı.

Beykoz’da 14 Eylül günü sabah 09.30’da gerçekleşen saldırıda evin önüne gelen bir arabanın içinden ateş edilmişti. Evimizdeki görevli Y.G.’ye 3 kurşun isabet etmiş, Y.G., ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Evde, Peker’in bilgisi dahilinde 6 kişinin güvenlik amacıyla kalmış olduğu, 3’er kişilik vardiyalarla çalışmış oldukları öğrenilmişti.

Saldırıyla ilgili emek harcama başlatan polis ekipleri, Ö.Ş.’nin, daha evvelinde tanımış olduğu Y.G.’yi alacak-verecek meselesi sebebiyle vurduğunu belirlemişti. Olayın peşinden kaçan şüpheli Ö.Ş., polis ekiplerince yakalanmıştı. Y.G.’yi silahla yaraladıktan sonrasında kaçan şüpheli Ö.Ş.’ye ateş eden O.Ş. ve Y.Ş. de gözaltına alınmıştı.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.