Şahin’in 12 İON Metropoller Birliği paylaşıma Erişkin’den tepki: Harita çizmiyoruz!

EGEPOSTASI- Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Erişkin ve heyeti komşu Samos Adası’na kardeşlik ilişkilerinin ve karşılıklı iş birliklerinin gelişmesi için kolları sıvamış ve karşılıklı ziyaretler başlamıştı. 

İON Metropoller Birliği projesi ile Samos ve Sakız Adaları’nın da dahil olduğu 12 İon Kenti üstünden gezim destinasyonu oluşturmayı hedefleyen Seferihisar Belediyesi, lasman etkinliği için 17 Eylül Cumartesi akşamı Teos Antik Kenti’nde Fazıl Say konseri düzenledi. Konseri toplumsal medyadan duyuran Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Erişkin, ‘’Dünyanın en güzel şehirlerini barındıran Ege’nin iki yakasını bir araya getirecek İon Metropoller Birliği Projesi lansman etkinliğini 17 Eylül Cumartesi akşamı Teos Antik Kenti’nde Fazıl Say konseri eşliğinde gerçekleştireceğiz’’ ifadelerini kullandı. 

İktidara yakınlığıyla malum Gazeteci Zafer Şahin, Başkan erişkin’in paylaşımını alıntılayarak ‘’Seferihisarda İon Metropoller Birliği projesi!! İyon medeniyetinin 12 kent devletinden biri olarak karşı kıyıdaki kentlerle bir araya gelinecekmiş! Yunan’ın Megali İdeası’nın (Büyük Düşünce) Anadolu’da Pontus Rum devleti ve Bizansı canlandırmak” bulunduğunu ne vakit hatırlayacağız?’’ ifadelerini kullandı. 

Miçotakis de aynı, siz de aynısınız!

Şahin’e oldukca sert cevap veren Erişkin, ‘’Zafer Bey, destinasyon turizmi emek vermesi yapıyoruz. Kültür rotası çiziyoruz, harita çizmiyoruz! İki ülkede de seçim yaklaşıyor, milliyetçi oylar için halkları ayrıştırıyorsunuz. Miçotakis de aynı, siz de aynısınız!’’ dedi. 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.