Putin: Rusya bağımsızlığı için savaşacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın gelecek nesiller için özgürlüğünü, bağımsızlığını, kültürünü ve geleneklerini savunmaya devam edeceğini, Rusya’nın bağımsızlığı için savaşacağını söylemiş oldu.

Putin, dün ülkede kısmi askeri seferberlik duyuru edilmesinin peşinden katılmış olduğu bir etkinlikte açıklamalarda bulunmuş oldu.


Putin, “Atalarımız, haiz olduğumuz tek vatanımız, bağımsızlığımız, egemenliğimiz ve kültürümüz için savaşacağız. Rusya’nın büyük zamanı ve geleceğini koruyacağız.” dedi.

Rus medeniyetinin bir parçası olmanın mutluluk bulunduğunu dile getiren Putin, “Fakat hem de bu bir mesuliyet görevidir.” ifadelerini kullandı.

Putin, “Bizim medeniyetimiz özgündür, kendi yolu vardır ve bunda üstünlük duygusu yoktur.” dedi.

KISMİ SEFERBERLİK İLANI


Putin’in, yalnız yedekte bulunan vatandaşların mecburi askerliğe doğal olarak tutulacağını açıklamış olduğu “kısmi seferberlik” kararının bilgileri belli oldu.

Kremlin’den piyasaya çıkan, bugünden itibaren başlamış olan kısmi seferberlik için Putin’in imzaladığı kararnameye gore, seferberlik yöntemiyle askerlik hizmetine çağrılan Rusya Federasyonu vatandaşları, Rus ordusunda sözleşme kapsamında vazife meydana getiren askeri personel statüsüne haiz olacak.

Seferberlik için çağrılanlara sözleşmeli askerlerin maaşları seviyesinde ödeme yapılacak.

Sözleşmeli askerlerin sözleşme süreleri, seferberlik süresi sonuna kadar devam edecek.

Kısmi seferberlik döneminde sözleşmeli askerlik yapanlar ve seferberlik için askerlik hizmetine alınanlar sadece yaş ve sıhhat durumları sebebiyle yada mahkemece hürriyetten yoksun bırakılmaları halinde görevlerinden çıkarılabilecek.

Kararnameye gore, Rus hükümeti kısmi seferberlik faaliyetlerini finanse edecek, Rus ordusunun gereksinimlerini gidermek için ihtiyaç duyulan önlemleri alacak.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.