Muharrem İnce: CHP işgal altında

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, ziyaretlerde bulunmak için Rize’ye geldi. Gazetecilerle bir araya gelip açıklamalarda bulunan İnce, kavga etmek ve acıları kaşımak şeklinde dertlerinin olmadığını söyleyerek, “Cumhuriyet ile Osmanlı’yı yarıştırmak şeklinde bir derdimiz yok. Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de bizim. İzmir Marşı da bizim, Mehter Marşı da bizim. Biz Türkiye’ye yeni bir seçeneğiz. Memleket Partisi olarak oldukça kısa süre içinde örgütlendik, seçime katılma hakkını aldık. Tanrı’ın izniyle bu seçimde sürpriz parti biz olacağız” diye konuştu.

‘BİR İŞ DOĞRU YAPILDIYSA DESTEKLERİZ’

Yerli ve ulusal parti olduklarını vurgulayan İnce, “Bizi güneyimizden Suriye’den kuşatmak, batımızdan Yunanistan ile kuşatmak istiyorlar. Yunanistan’da 20’nin üstünde üs kurdu ABD. Bu bir kuşatma harekatıdır doğrusu Ukrayna için yapılmış oldu bunlar. Ukrayna için yapıldıysa Ukrayna- Rusya savaşı devam ediyor, ne işi var 12 bin tane tankın bizim sınırımızda? Bu mevzuda bu ülkeyi yöneten hükümete her türlü desteği veririz, asla sorun yok. Biz yerli ve ulusal bir partiyiz. Libya mevzusunda her türlü desteği veriyoruz. ‘Mavi vatan’ vazgeçilmezimizdir, destekliyoruz. Biz öteki karşıcılık partilerine benzemeyiz. Biz bir iş doğru yapıldıysa destekleriz. İHA’ları, SİHA’ları destekliyoruz. Biz iktidar olduğumuzda kalmış olduğu yerden devam edecek sadece Erdoğan’ın ve AK Parti’nin Suriye politikasını desteklemiyoruz” dedi. 

Muharrem İnce, konuşmasına şöyleki devam etti: 

“Önümüzdeki kurultayda Mustafa Kemal Atatürk, Anıtkabir’den çıksa genel başkanlığa aday olsa İsmet İnönü de genel yazman olsa 2’si birden girseler, kurultayı kaybederler. Kazanamazlar zira CHP, işgal altında. Söylenenlere bir bakın. ‘Mustafa Kemal Atatürk diyemem; Mustafa Kemal, derim’. Sakarya Meydan Muharebesi’ni Sakarya’da kutlamak Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiye yakışır mı? Bu tarz bir olay olabilir mi? Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Dersim katliamcısı’ dedi milletvekili. Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin milletvekili. Orada savaşım şansı yoktur, haklı olmak mühim değil. Muharrem İnce daha oldukça oy alır, aldı da aslına bakarsanız. CHP’de hiçbir başarı cezasız kalmaz. İstanbul işgal edilmişti. Mustafa Kemal Paşa, işgal edilmiş şehri, yeri terk etti; Ankara’ya gitti. İstanbul’u da o şekilde kurtardı, CHP’yi de buradan kurtaracağız, merak etmeyin; o işgali kaldıracağız. Ben işgalden ilçe başkanlarını, il başkanlarını kastetmiyorum, tabanı kastetmiyorum. Tepedeki 3-5 yöneticiden kastediyorum fakat benim sorunum, Cumhuriyet Halk Partisi ile değil orayı yönetenlerle. Tabanla hiçbir sıkıntım yok onlar benim dostlarım, kardeşlerim, dostlarım onlarla ter akıttık biz. Şu anda derdim CHP değil; derdim Erdoğan’dır, AKP’dir zira Türkiye’yi fena yönetenler onlar, uçuruma doğru sürükleyen onlar, yoksullaştıran onlar.”

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.