LGBT+ Karşıtlarının Buluşmuş olduğu Mitingde Neler Oluyor?

Cumhuriyet Hanımefendileri Derneği GYK üyesi Elif Eskin, “Türk sanatçısına yakışan tek bayrak Türk bayrağıdır.” sözleriyle konserlerinde LGBTİ+ bayrağı açan sanatçılara tepki gösterdi. Konuşmalar esnasında kalabalıktan tekbir getirenler oldu.

Oldukça sayıda şahıs LGBT+’ları hedef alan mitinge tepki gösterdi

RTÜK’ün sitesinde, ‘Büyük Aile Buluşması’ adlı LGBTİ+ karşıtı bir yürüyüşü kamu spotu adı altında tavsiye edildiğini diye deklare edildi. Oldukça sayıda şahıs LGBT+’ları hedef alan mitinge tepki gösterdi. 

Mitingde konuşma meydana getiren katılımcı, “Son nefesimize kadar ailemizi kutsalımızı muhafaza edeceğiz” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı, “LGBTİ dayatmasını topraklarımızdan kovacağız” diye konuştu. 

TGB Genel Başkanı Arzu Çınar, “15 Temmuz’da hain darbe girişimine karşı iyi mi direnseydik bu kültürel, yozlaşmış saldırıya karşı da birlik olup direneceğiz. Üniversitelerde LGBTİ kulüpleri açacaklarmış, üniversitelerde LGBTİ dayatmasına izin vermeyeceğiz. O kulüpleri kapatacağız. Hanım ve adam cinsiyetleri vardır.” açıklamasını yapmış oldu.

“Bugün Saraçhane’de bu işin fitili ateşlendi, gelecek günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu topluluklar toplanacak”

Yazar Abdurrahman Uzun, “Oldukça uzun süredir bu işin yalnız toplumsal medya mecralarından verilmesi icap ettiğini etrafımızdam telkin ediyorlardı. Toplumsal medya platformalarında eğer LGBTİ ile ilgili en küçük bir açıklamada bulununca mobbinge maruz kalıyorduk, engellemeye maruz kalıyorduk. O günden itibaren diyorduk ki bu halk sokaklara inecek. Bu halk biliyor ki bu coğrafyayı ayakta tutan şey ailemizdir, kırmızı çizgimiz ailedir. Bunun üstünden saldırı ediyorlar bizlere. Bugün Saraçhane’de bu işin fitili ateşlendi, gelecek günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu topluluklar toplanacak. Hangi mecrayı engellerse engellesinler bu millet sahaya inecek ve nefesi yettiği kadar şunu söyleyecek: Ya Rab, senin bizlere model olarak koyduğun aileyi sapasağlam tutuyoruz. Biz ailemizi sağlam tuttuğumuz sürece bu saldırılar ters tepecektir. Bu hastalığın, rahatsızlığın üstüne aylardır davet yapıyoruz. Bu mevzuda uzman olan hocalarımız var. Onlardan direktifler alarak yeni yeni söylemler geliştirmeye çaba ediyoruz. Birileri ısrarla bunun bir yaratılıştan geldiğini ve her insanın de buna saygı duyması icap ettiğini ve bunu da özgürlük kılıfıyla sunuyorlar. LGBT görsel yönlendirmeyle çekilen bir tuzak.” ifadesini kullandı.

Mitingde müzik gerilimi

Mitingde sarıklı ve cübbeli kişiler, “Bu şekilde saçmalık olmaz, biz buraya gitar dinlemeye mi geldik?” diyerek, müziğin kapatılmasını istedi. 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.