Konak’ta hizmet hücumu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, belediyenin hizmetlerini yerinde denetlediği saha gezilerine devam ediyor. Daha ilkin Göztepe, Güzelyalı ve Alsancak bölgelerindeki emekleri inceleyen Başkan Batur, bu kez Çahabey, Güngör, Piri Reis, Kemal Reis, Güneşli ve Altay Mahallelerindeki emekleri denetledi. Teknik ekibiyle beraber sahaya inen Başkan Batur, bilhassa Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla yenilenen parkları ve parkların çevresinde sokak, kaldırım çalışmalarını inceledi.  Mahalle muhtarlarının da eşlik etmiş olduğu Başkan Batur, meydana getirilen emek harcamalar hakkında vatandaşın ve esnafın da fikrini almayı unutmadı.

İnceleme esnasında teknik ekiplerden detaylı informasyon alan Başkan Batur, “Teknik ekiplerimiz mahallelerimizde aynı anda, koordinasyon içinde hareket ederek hem süratli hem de verimli çalışıyor. Bir yeri onlarca kere kazmıyoruz. Bilhassa parklarda, ekiplerimiz alana beraber giriyor, işi beraber tamamlıyor; böylece süratli ve özenli bir halde halkın kullanımına sunuyoruz” dedi.

Batur: Çalışmaların yapıldığı mahallerimizde ikimiz de sahadayız

Parklarla birlikte, parkların çevresinde yer edinen kaldırım ve yolların da düzenlenmiş olduğu emekleri yerinde inceleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, meydana getirilen işte vatandaşın isteğinin de dikkate alındığını altını çizdi. Başkan Batur, Parklarda çevreci sistemler kullandıklarını, bazı parklarda oyun ve dinlenme alanlarıyla yeşil alanları çoğalttıklarına dikkat çekerek şunları söylemiş oldu:

“Çalışmaların yapıldığı mahallerimizde ikimiz de sahadayız, meydana getirilen işi yakından takip ediyoruz. Yurttaş ne istiyorsa, neye ihtiyacı var ise, ona bakılırsa hizmet üretiyoruz. Parklarımızda çocuklarımız daha oldukça oyun alanı istiyor. Emeklilerimiz daha oldukça dinlenme alanı istiyor. Civardaki esnafımız ve vatandaşımız daha oldukça yeşillik istiyor. Biz bu tarz şeyleri dikkate alıyoruz, vatandaşın bir söylediğini ikiletmemeye çalışıyoruz. İmkan dahilinde elimizden gelen ne var ise yapıyoruz.  Bazı parklarımızda oyun ve spor alanlarını iki katına çıkardık. Çocuklar için oyun alanı yoksa oyun alanı kazandırdık. Yeni yeşil alanlar oluşturduk. Su tüketimini azaltmak için çevreci sulama sistemleri yerleştirdik. Gölgelik dinlenme alanları oluşturduk.”

Mahalleli istedi, parklar baştan sona yenilendi

Çahabey Mahallesi’nde yer edinen ve daha ilkin içinde çocuk oyun alanı bulunmayan 349 Sokak Parkı mahalle sakinlerinden gelen talep doğrultusunda tekrardan projelendirildi. Parkta, 23 metre uzunluğunda bir oturma duvarı da bulunan, evlatların gönüllerince ve güvenle oyun oynayabileceği bir oyun alanı oluşturuldu.  Şehit Astsubay Çavuş Yaşam Cebeci Parkı’nda ise parkın içinde yer almış olduğu Çahabey Mahallesi ile komşu üç mahalleden daha gelen talep üstüne baştan sona yenilendi, içindeki spor ve oyun alanlar iki katına çıkarıldı. Daha ilkin tek olan çocuk oyun alanı sayısı da ikiye yükseltildi. Öte taraftan Güneşli Mahallesi’ndeki Ali Melek Parkı’nda yer edinen çocuk oyun alanı da iki katına çıkarıldı. Parka yeni nesil oyun grupları kazandırılırken talepler dikkate alınarak spor alanı oluşturulması için projelendirme yapılmış oldu ve yapımına başlandı. Yeni oluşturulan yeşil alanlarda su tüketimini azaltmaya yönelik otomatik su sistemleri kuruldu. Enerji tüketimini azaltmak için eski tip aydınlatmaların yerine azca enerji tüketen led aydınlatma sistemi getirildi. Altay Mahallesi’ndeki Ayla Ökmen Parkı ile Piri Reis Mahallesi’ndeki Bizim Hüseyin ve Abdi İpekçi Parkları tamamen yenilendi. 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.