Kılıçdaroğlu ve Akşener Arasındaki Soğukluk Sürüyor

Sarıkaya, bir süredir Kılıçdaroğlu’nun adaylık üstünden gerçekleştirdiği söz bağlamının İyi Parti’de hastalık yarattığını söylemiş oldu. 

Sarıkaya, CHP’nin “6’lı masada kararlaştırmadığımız bir mevzuda biz iyi mi çıkıp da ortak çözümümüz benzer biçimde sunarız. Ortak karara bağladığımız mevzularda beraber çözeceğimizi aslına bakarsanız söylüyoruz. Fakat ortak karara bağlamadığımız mevzularda da biz yapacağımızı söylüyoruz” şeklinde tavır takındığını aktardı. 

İyi Parti’nin yaklaşımının da “O süre CHP iktidarında olacağını açıklayın; bizi mecburi mecburiyette bırakan tutumdan ve söylemden uzaklaşın…” yönünde bulunduğunu belirten Sarıkaya şöyleki devam etti: 

“CHP lideri Kılıçdaroğlu dün ABB etkinliğinde ‘ben’ demedi, ilk kez ‘ittifakımızın iktidarında yapacağız’ cümlesini kullandı.

Akşener de bu tür etkinliklerde konuşmama tutumunu devam ettirdi, daha ilkin bildirdiği benzer biçimde dün de tutumunu sürdürdü ve kürsüye çıkmadı.

Derhal belirteyim ki bu durumdan daha ilkin Kılıçdaroğlu da haberdardı…

Sadece tüm bunlar aradaki soğukluğun giderildiği anlamına gelmiyor.

Aktarıldığına bakılırsa, ABB’nin etkinliği sonrası gerçekleşen İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısına da bu hava yansımış, CHP liderinin dili eleştirilmiş.

Özeti şu ki, iki önder dün bir araya geldi; fakat aradaki soğukluk devam ediyor.

Kılıçdaroğlu’nun 2 Ekim’deki zirve için İYİ Parti’ye yapacağı zirve öncesinde gerçekleştireceği parti turlarına kadar yeni bir görüşme olur mu kim bilir.

Fakat bir gerçek var ki İYİ Parti’de hava soğuk…”

Yazının tamamı için tıklayın.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.