Kılıçdaroğlu, kendisine hakaret eden genç kıza mektup yazdı

CHP Bingöl Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret eden genç kıza yazdığı mektubu toplumsal medya hesabından paylaştı.

“SİYASETİN AMACI…”

Paylaşıma gore; Kemal Kılıçdaroğlu genç kıza yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

Sevgili H..  Feysbuk sayfandan bana hakaret ettiğin iddiasıyla hakkında Ankara Çocuk Mahkemesi’nde ceza davası açıldığını öğrendim. Toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen hakaretlere ilişkin, avukatlarımın şikâyet dilekçeleri üstüne soruşturma yürütülmekte ve davalar açılmaktadır.

Hakaret edenlerin kimlikleri soruşturma sonunda ortaya çıkmaktadır. Vaka tarihinde 18 yaşından minik olduğun anlaşılıyor. Siyasal düşüncen, inancın ne olursa olsun, sen ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç bir arkadaşımızsın.

Siyasetin amacı ve bizim varlık sebebimiz, sizlere, sizinle beraber daha özgür, daha aydınlık bir Türkiye hazırlamak olmalıdır.

“ŞİKAYETTEN VAZGEÇMELERİNİ İSTEDİM”

Bu yüzden paylaşımın içinde ne olduğu hakaret olsa dahi hiçbir çocuğumuzun başat karşısında yargılanmasına gönlüm razı olmaz. Şüphesiz yargı sonucu olmadan senin bu suçu işlediğini peşinen ifade etmem evrensel hukuka ve vicdana aykırıdır.

Sadece kabahat tarihinde yaşı minik bir evladımızın soruşturma sonunda erişilen delillere gore başat karşısına çıkıp kendini korumak için çaba sarfetmek zorunda kalması dahi gönlümün kabul edebileceği bir husus değildir. Avukatlarıma yönerge verip derhal şikâyetten vazgeçmelerini istedim.

“KUTUPLAŞMANIN OLMADIĞI BİR ÜLKE…”

Sizlere, kutuplaşmanın olmadığı, barışın, kardeşliğin başat olduğu, uzlaşma dili ve kültürünün yerleştiği bir ülke teslim edebilirsek gönül rahatlığı içinde görevimizi yaptığımızı düşünebileceğim.

Sana ve ailene en samimi slm ve saygılarımı sunuyor, sevdiklerinle mutlu bir gelecek temenni ediyorum.”

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.