“Kendilerine yakışanı yaptılar”

Gürel açıklamasında şu laflara yer verdi, “17 Ağustos günü Türkiye’nin ana karşıcılık partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu ilimizde ağırladık.  “Milletin Sesi” adlı programımız gereği sabah zelzele anıtını ziyaret edip kaybettiklerimizi andık. Hemen sonra Ziraat Sektörünün Temsilcileriyle verimli bir toplantı yaptık. RDKM’de partimizin Grup Toplantısını coşkuya gerçekleştirdikten sonrasında Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK’lardan oluşan ortalama 300 kişilik bir grupla samimi bir görüşme yaptık ve Genel Başkanımızla birlikte Esnaf Gezisi gerçekleştirmek için Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin önüne geldik. Ortalama 10 dakika erken gelmemize karşın binlerce şahıs Genel Başkanımızı karşılamaya gelmişti. Genel Başkanımız kalabalığı zorla yararak bir bankın üzerine çıktı ve Yalovalılara seslenmeye başladı. Daha 1-2 dakika geçmedi ki Uğur Mumcu İş Hanı’nın 3. katından, (muhtemelen yalnız orayı ayarlayabildiklerinden dolayı) AKP İl Başkanının kişisel ofisinden büyük bir provokatif  pankart indirildi.

Halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek için AKP İl Başkanı geceden hazırlanmış, 40 m² bir pankart yaptırmış, ofisinin pencerelerinin üzerine anlaşılmayacak şekilde rulo halinde o brandayı çivilerle sabitlemiş, iplerle bağlamış, açacak kişileri yerlerine yerleştirmiş. Bayağı emek ve para harcamış şu demek oluyor ki bunun için.

Doğal olarak edepsizce hazırlanmış bu provokatif pankart açıldıktan sonrasında coşkulu kalabalık fazlaca sinirlendi. Yuhalayanlar, pankartı indirmeye çalışanlar. Ortalık karıştı birden. Peki ya denetim edilemeseydi binlerce kişinin öfkesi? Ya insanoğlu yaralansaydı? Ya etrafa zarar verilseydi? Sorumlusu kim olacaktı bunun? Doğal olarak ki AKP İl Başkanı. Allahtan toplananlar öngörülü insanlardı ve Allahtan CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Türkiye’nin en barışçıl, en özgürlükçü, en beyefendi kişisi. Derhal müdahale etti ve kızgın kalabalığı yatıştırdı. AKP İl Başkanına ve AKP’ye bir politika dersi verdi. Bir siyasal edep dersi verdi. Bir insanlık dersi verdi. Bir demokrasi dersi verdi.

AKP Yalova siyasetinde bir ilke imza attı. Bir partinin genel başkanı hem de ana karşıcılık partisinin genel başkanı konuşma yaparken kurnazca, gizlice hazırlanmış bir pankartı AKP İl Başkanının ofisinden sallandırdılar ve kendilerini doygunluk ettiler. Muhtemelen o sırada gizli saklı bir yerden binlerce kişiden oluşan kalabalığı seyredip birbirlerine gülümsemişlerdir. Ülkeyi yöneten partinin yetkilileri olarak görevimizi yaptık, tam da Recep Tayyip Erdoğan’a yakışan bir il başkanlığı benzer biçimde davrandık diye düşünüp, gurur bile duymuşlardır kendileriyle muhtemelen. Normal olarak;

– Kemal Kılıçdaroğlu’nun televizyonda karşısına bile çıkmaktan korkan bir Cumhurbaşkanının partisinin il başkanından da bu beklenirdi aslına bakarsan.

– 128 Milyar Doları kime, kaçtan sattığını açıklayamayan bir partinin il başkanından da bu beklenirdi aslına bakarsan

-Ayda 10.000 Dolar rüşvet alan siyasetçiyi bilmesine karşın açıklamayan bir partinin il başkanından da bu beklenirdi aslına bakarsan.

Şu demek oluyor ki garipsememek lazım. Aslına bakarsanız AKP İl Başkanı tam da AKP Genel Başkanına uygun bir hareket yapmıştır. İşte CHP olarak bizim değiştirmeye çalıştığımız zihniyet tam da budur. Siyasal ahlaktan uzak, demokrasiden uzak, hak ve özgürlüklerden uzak, bağımsız hukuktan uzak AKP zihniyeti bir kez daha, açıkça kendini tam olarak göstermiştir. Ek olarak Allahın işi, AKP İl Başkanlığı bu tarz şeyleri yaparken Yalova Belediyesi davasıyla ilgili son bilirkişi raporu da gelmiş. 3. bilirkişi raporu da hem belediye başkanımızın hem de başkan yardımcımızın suçsuz bulunduğunu yine açıkça belirtiyor. Şu demek oluyor ki tatlı su kurnazları pankartı da yanlış hazırlatmışlar esasında hukuken.

Doğal olarak hepimiz biliyor ki bunlar korkudan yapılıyor. Ödleri patlıyor. İktidarı kaybedeceklerini biliyorlar. Halkın içinde gezemiyorlar. Ekonomiyi batırdılar, adaleti yerle bir ettiler, demokratik hak ve özgürlükleri yok ettiler. Fakat kaçış yok. Sandık geliyor. Geliyor Gelmekte Olan.

Üzüldüğüm şey şu; ne yazık ki AKP Yalova’da siyasete yeni bir edepsizlik seçimi getirmiştir. Peki bundan sonrasında ne olacak? Ya Recep Tayyip Erdoğan Yalova’ya ulaştığında, AKP İl Başkanını örnek alanlar olursa ne olacak? Tanrı korusun ne pankartlar asılabilir bir düşünün.

Aman yanlış anlamayın sakın, bu şekilde bir şeyi CHP İl Başkanı Mehmet Gürel olarak ben kesinlikle yapmam. Şu sebeple ben Yalova’da, ilk seçimde Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olacak kişisini, şu demek oluyor ki Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsil ediyorum.  O yüzden, genel başkanımın kalitesine layık olmaya çalışan ben, siyaseten asla bu şekilde küçülemem.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.