Karatede Yüksektepe ve Takımından Dünya Şampiyonluğu

9-11 Eylül tarihleri içinde Çekya’da meydana getirilen Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’na 42 ülkeden 1600 sporcu katıldı. Turnuvada Muhammet Ali Delioğlu, Halil İbrahim Yüksektepe, Umut Öztürk ve Muzaffer Yeşilyurt dörtlüsü ile Veteranlar Ekip Kumitede savaşım eden ekip, Çekya, Azerbaycan ve Çekya B takımlarını ard arda devirerek dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Veteranlar Ekip kata kategorisinde ise Muhammet Ali Delioğlu, Halil İbrahim Yüksektepe ve Umut Öztürk üçlüsü, Azerbaycan, İtalya, Fransa, Çekya ve Türkiye B takımlarıyla yapmış olduğu mücadelede dünya ikinciliğini elde etti.

Başkan Silpagar’dan Kutlama

Turnuva sonrasında Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, Çiftlikköy Belediyespor Karate Ekibi Antrenörü ve veteran karate sporcusu Halil İbrahim Yüksektepe ile bir araya gelmiş olarak tebriklerini iletti. Başkan Silpagar, Yüksektepe’nin etken sporculuk yaşamında pek oldukca kez Avrupa ve Dünya şampiyonalarında Türk bayrağını gururla dalgalandırdığını ve kürsüde yer aldığını ifade ederek, “Başarılarının devamını temenni ediyorum, yaşamını sporla geçiren başarıya ulaşmış alıştırmacı ve sporcumuz hem kendisi, hem de öğrencileriyle beraber bizlere daha pek oldukca gurur yaşatacak inşallah” diye konuştu.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.