İstanbul Küçükçekmece’de okul bahçesinde şoke eden vaka! 12 yaşındaki çocuk yere yığılıp öldü


Şoke eden olay! 12 yaşındaki çocuk yere yığılıp öldü

Vaka, geçtiğimiz Pazartesi günü Küçükçekmece Halkalı’daki bir ortaokulda yaşandı. İddialara bakılırsa, öğle tatili esnasında bahçede duran ortaokul 2. derslik talebesi Samet Gül (12), birden fenalaşarak yere yığıldı. Öğrenciler ile öğretmenler yaşadıkları şokun arkasından ilk müdahaleyi yapmış olup, sıhhat ekiplerine haber verdi. Vaka yerine gelen sıhhat ekipleri, 12 yaşındaki Gül’ü ilk müdahalenin arkasından hususi bir hastaneye kaldırdı.

Çocuk meydana getirilen müdahalelere karşın kurtarılmayarak yaşamını yitirdi. Vaka yerine polis ekipleri sevk edilirken, haber verilmesi üstüne çocuğun anası ve dayısı okula geldi. Oğlunun öldüğünü öğrenen anne Sevdet Gül, sinir krizi geçirdi. Yaşamını kaybeden 12 yaşındaki çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Meydana getirilen otopsi işleminin arkasından Gül’ün cenazesi dün kılınan cenaze namazının arkasından Başakşehir Kayabaşı Mezarlığı’na defnedildi.

Yaşıtlarından bir grubun, ölmeden ilkin oğlu Samet Gül ile kavga ettiğini öne devam eden anne Sevdet Gül ile dayı Cüneyt Gül, dikkatsizlik olup olmadığının araştırılması için emniyete giderek şikayette bulunmuş oldu. İddiaların araştırılmasını isteyen aile, mevzunun takip edeni olacağını söylemiş oldu.

Öte taraftan, polis ekiplerinin incelemesinde herhangi bir kavganın olmadığı ve savcılığın hastanede yapmış olduğu incelemede darp izine rastlanmadığı öğrenildi.

“ÇOCUĞUMU SAĞLAM GÖNDERDİM ÖLÜM HABERİ GELDİ”

Vaka hakkında gözyaşları içinde konuşan anne Sevdet Gül, “Ben sabah Samet’imi kardeşi ile birlikte okula sağlam gönderdim. Okuldan saat 12.45 geçe oğlumun ölüm haberi geldi. Aradılar, oğlun okulda bayılmış dediler. Ben gittim bahçede öğretmenler beni görünce paniklediler. Fakat ben çocuğumu göremedim fakat uzaktan gördüm. Hırkasından tanıdım çocuğum, baygın bir şekildeydi, ambulansla birlikte içeri girdik. Kim yapmış, kim sebep olmuş? Kasten olmamıştır, kimse kimsenin canını kasten acıtmaz. Hocaların da evlatları vardır” diye konuştu.

“OKUL BAHÇESİNDEYKEN NABZI DURMUŞTU”

İhmal olup olmadığının araştırılması için şikayette bulunduklarını özetleyen dayı Cüneyt Gül, “Vaka haberini aldığımızda ikimiz de okula koştuk. Hususi bir hastaneye kaldırıldı. Okulun bahçesindeyken vefat ettiğini öğrenmiş olduk. Doktorların anlattığına bakılırsa nabzı durmuştu. Tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı” dedi.

“OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

İhmal olup olmadığının araştırılması için karakola giderek şikayetçi olduklarını belirten dayı Cüneyt Gül, “Sadece burada üstünde durduğumuz sabah da emniyete gidip ifade verdiğimiz, savcılıkla da görüştük. Olayın takip edeni olacağız, öğretmenlerinden, idarecilerden, oradaki görevlilerinden, güvenlikçilerden herhangi birinin dikkatsizliği var mı, bir kasıt var mı? Niçin olmuş, şundan dolayı şu an okul bu mevzuda bizlere bir informasyon vermedi, iyi mi bulunduğunu bilmiyoruz. Sadece Samet’in arkadaşlarının verdiği bilgiye bakılırsa, bir grup öğrencinin dövdüğünü, tartakladığını, boğazını sıktığını, iteklediğini ve kafasını çarptığını söylediler. Bunun da araştırılması lazım. Savcılığımızın bunun üstünde duracağına inancım tam. Güvenlik birimlerimiz bu mevzuda çalışıyorlar, bizlere bu mevzuda güvenceyi verdiler, devletimize ve adaletimize güveniyoruz. Sonuna kadar olayın takip edeni olacağız” şeklinde konuştu.

“TEŞHİSE GİRDİĞİMDE YÜZÜNDE DARP İZİNE RASTLAMADIM”

Teşhis esnasında darp izi olup olmadığı sorulması üstüne dayı Gül, “Bir darp izi söylemediler sadece boğazını sıkıp kafasını çarptığını söylediler. Doktorlar bizlere bu mevzuda informasyon vermedi. Teşhis için evladı gördüğümde, şundan dolayı ben teşhise girdim. Ben o sıra yüzünde bir şey görmedim. Aslına bakarsanız adli tıpa gitti, orada sonuçlar incelenecek, örtbas edilmesini istemiyoruz, her şekilde açığa çıkmasını istiyoruz” diye söyledi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Vefat eden Samet Gül için toplumsal medya hesabından taziye mesajı gösteren İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü bir izahat yapmış oldu. Açıklamada, “Çocuk öğle tatili esnasında ansızın fenalaşarak yere düştü. Lüzumlu tüm tıbbı destek sağlandı. Kamera görüntüleri incelendiğinde herhangi bir kavga ve itiş kalkış görünmedi” ifadelerini kullandı.

Vakayla ilgili emekler sürüyor.


Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.