HDP VE LGBT dayanışmasının maskesi

EGEPOSTASI- MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Eylül’de Karaburun’da gerçekleştirmeyi organize ettiği Karaburun Bilim Kongresi’ne tepki gösterdi.

Kalyoncu, geçtiğimiz yıllarda da kongreye çağrılan bazı adların PKK ile bağlantısı bulunduğunu iddia ederek sert eleştirilerde bulunmuş ve “7 Eylül 2019 tarihinde Karaburun’da gerçekleşen 14. Bilim Kongresi’nde PKK’nın siyasal temsilcilerinden biri konuk edilmiştir. İçişleri Bakanlığı tarafınca görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı; bu organizasyonda Tunç Soyer tarafınca coşkuyla karşılanmıştır” demişti.

Öte taraftan; Kalyoncu gene ilerleyen günlerde gerçekleştirilmesi planlanan kongreye, kongrenin “bilim kongresi olmadığı ve siyasal amaçlar taşımış olduğu” sebebi öne sürülerek yapmış olduğu yazılı açıklamayla tepki gösterdi. 

“SOSYALİST SOSU BULAŞTIRILMIŞ CİNSİYETSİZLİK…”

Kalyoncu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

“İzmir halkını Tunç Soyer mevzusunda aydınlatmaktan vazgeçmeyeceğim. Zira İzmir ve İzmirliler bu şahsın yönetimine zorunlu değiller.  Adı “bilim kongresi”, kendisi ideoloji içi söz salatası. İdeoloji ise toplumcu sosu bulaştırılmış ırkçı-bölücülük ile cinsiyet eşitliği maskeli cinsiyetsizlik… İzmir bu şahsın yönetiminde ıstırap çekmektedir. Zira bu kişi Türk’ün dününe düşman, bugününe düşman, yarınına tehdittir. Yol arkadaşları teröristler ve yandaşlarıdır. Bu sefer maskesi bilim fakat çevirdikleri yalnızca kara güldürü filmdir. Ne yazık ki, Türk milleti ve Türkiye için art niyet besleyen her insana yancı bu kişi, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partide saklanmakta ve Atatürkçülüğü kuşku götürmez İzmirlilerin oyuyla başkanlık yapmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün zaferinin coşkusunu Yunan aşkıyla gölgelemiş, ayrılıkçı teröre bilim kılığında yataklık etmektedir. Bu faaliyetleri, belediyenin imkânları ile sürdürmektedir. 

SOYER SİZİN OYUNUZLA SEÇİLMİŞ HDP BELEDİYE BAŞKANIDIR

İzmir’in saygıdeğer CHP seçmenlerine tekraren duyuruyorum: Tunç Soyer sizin oyunuzla seçilmiş bir HDP belediye başkanıdır. Kıbrıs’ta, Ege’de Türk’ün değil Yunanın çıkarları için tavır almaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında kazanılan şanlı bir zaferi bile kutlamaktan acizdir. Karaburun Bilim Kongresi adlı organizasyon HDP ve LGBT dayanışmasının maskesidir. İçeriği Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı, ev sahibi İzmir Büyüksehir Belediyesi olan kongrenin maliyetini de İzmir halkı ödemektedir.”

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.