Foça Bağımsız Film Günleri sonlanmış oldu

Festivalin açılış filmi Ulusal ve Internasyonal bir oldukca ödüle haiz olan Umut Ünal imzalı ‘Aşk Büyü vs.’ oldu. Filmin peşinden meydana getirilen söyleşiye, Film ile beraber Altın Portakal en iyi hanım oyuncu ödülü kazanan oyuncu Ece Dizdar ve filmin yapımcısı Tayfur aydın katıldı.

Festivalin ikinci gecesinde gündelik hayatımızda ve aile ilişkilerimizde karşımıza çıkabilecek bayağı durumları ustalıkla seyirciye aktarmayı amaçlayan, İstanbul Festivali En İyi Senaryo ve En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi ‘Çatlak’ filmi vizyonu gerçekleşti.

Peşinden meydana getirilen söyleşide filmin yönetmeni Fikret Reyhan ve baş rol oyuncusu Hakan Salınmış Foçalıların sorularını yanıtladı.

Beşkapılar’da 5 Gece Phokaia Bağımsız Film Günleri’nin üçüncü gecesi ‘Beni Sevenler Sıralaması’ filminin vizyonu yapılmış oldu. Filmin yönetmeni Emre Erdoğdu film sonrası keyifli bir söyleşi için Foçalılarla buluştu. Film seyircinin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Festivalin dördüncü gecesinde Altın Portakal’da Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda Jüri Hususi Ödülü’nü kazanan Aslı Akdağ’ın “Bekleyiş” filmi yayınlandı. Film sonrası filmin hem yönetmen hem oyuncusu olan Aslı Akdağ Foçalı sanatseverler ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirmiş oldu.

FESTİVALE ÖZEL LAHANA PERİSİ GECESİ

Beşkapılar’da 5 Gece Phokaia Bağımsız Film Günleri’nde bu yıldan itibaren ‘Lahana Perisi Gecesi’ olarak adlandırılacak olan festivalin beşinci gecesinde dünya tarihinde ilk beyaz perde filmini çeken fakat tarih yazımında görmezden gelinen Alice Guy’ı onurlandırmak adına 5 hanım yönetmenin 5 kısa filmi yayınlandı.

Filmlerin yönetmenleri Irmak Karasu, Demet Erden, Merve Bozcu, Yasemin Demirci ve Öykü Orhan izlenme sonrası keyifli bir söyleşi için Foçalılarla buluştu.

AKŞAM FİLM, GÜNDÜZ ATÖLYE

Foça Belediyesi, Beşkapılar’da 5 Gece Phokaia Bağımsız Film Günleri kapsamında parasız atölyeler gerçekleştirildi. Gece Film izleyen izleyiciler gündüz de Foça Belediyesi Kurtulma Midilli Kültür Merkezi’nde Internasyonal başarılara imza atmış ödüllü yönetmen Hüseyin Karabey’in yönetmenlik üstüne master class atölyesi ve başarı göstermiş oyuncu Gizem Erman Soysaldı’nın kamera önü oyunculuk atölyesinde eğitim fırsatı buldu.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.