Erzurum’da 4,9 büyüklüğünde zelzele

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) web sitesinde yer edinen bilgiye gore, saat 23.30’da merkez üssü, Erzurum’un Çat ilçesi olan 4,9 büyüklüğünde zelzele kaydedildi.

Sarsıntının 6,99 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, AA muhabirine, il merkezinde sarsıntının fazlaca hissedilmediğini belirterek, “Zelzele Çat ilçesinde daha fazlaca hissedildi. Jandarmamız, AFAD ekiplerimiz, köy muhtarlarımızla irtibatta. Erzurum genelinde şu anlık negatif bir durum bulunmuyor.” dedi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı, Çat ilçesine 2 ekip gönderildiğini belirterek, şu ana kadar kendilerine negatif bir ihbarın gelmediğini söylemiş oldu.

BİNGÖL’DE DE HİSSEDİLDİ

Merkez üssü Erzurum’un Çat ilçesi olan 4.9 büyüklüğündeki zelzele Bingöl’de de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Zelzele Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye gore, saat 23.30’da merkez üssü Erzurum’un Çat ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Yerin ortalama 7 kilometre derinliğinde meydana gelen zelzele, Bingöl merkezde ve bilhassa Çat ilçesine sınırı olan Karlıova ilçesinde hissedildi. Vatandaşlar korku içinde kendini dışarı attı.

“HERHANGİ CAN VE MAL KAYBI BULUNMAMAKTADIR”

Bingöl Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, “Saat 23.30’da merkez üssü Erzurum Çat olan ve il merkezimizde hissedilen 4.9 büyüklüğünde bir zelzele yaşadık. İlk belirlemelere gore herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır” denildi.

ERZURUM VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Erzurum Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, “İl merkezi ve çevre illerden de hissedilen zelzele sonrası, AFAD, belediye, jandarma, karayolları, güvenlik ve sıhhat ekiplerimiz ilçe merkezi ve köylere intikal ederek, tarama faaliyetlerine adım atmıştır. An itibarıyla can ve mal yitirilmesine yönelik negatif bir durum bulunmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.