Bu yalan ve talan düzenine son vermek senin elinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplumsal medya hesabında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni toplumsal konut projesine ilişin izahat yapmıştı. Kılıçdaroğlu, dün meydana gelen açıklamalarını “hastalık” olarak duyuran Yeni Şafak, Sabah gazetesi, A Haber ve Haber 7 adlı web sitelerinin haberlerini toplumsal medya hesabında paylaştı ve şu notu düştü:

“Erdoğan’ın propaganda aparatları. Konutlar yapılsın, devlet güvence versin, destekleyeceğim dedim, kara propaganda aparatlarının haber yapma şekli işte bu… Genç tutucu; bu yalan ve talan düzenine son vermek senin elinde. Yaşlıları kandırıyorlar fakat sizleri kandıramıyorlar.”

Kılıçdaroğlu, toplumsal konutlara ilişikin dün şu mesajları paylaşmıştı:

“Konut meselesi gündemde. Onlarca kere ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Senelerdir aynı öykü. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden isterim.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, aslolan yoksul fukaranın konutu için güvence ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan güvence vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!”

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.