Batur’dan Kılıçdaroğlu’nun çağrısına tam destek: Seçim davulları çalmaya başladı

EGEPOSTASI- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Seferihsar’da süregelen, TBMM CHP Grubu 27’nci Dönem 5. Emek harcama Toplantıları açılış programında yapmış olduğu konuşmada dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Üstü kapalı olarak geçtiğimiz haftalarda cumhurbaşkanlığı adaylığı için “mesajını” hatırlatan Kılıçdaroğlu, örgüte seslenerek “Ben devamlı yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım. Hiçbir şey beni inandığım yoldan çevireme Bu ülkenin gerçek vatanseverlerinin duaları her yerde bizimle yürüyor. Bu mücadelede halk düşmanlarını beraber yeneceğiz. Adalete susamış insanımızla kurtuluşu birlikte getireceğiz. Siz hakkaten benimle beraber misiniz? Bazılarının sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek ya da istemeyerek zarar verdiğini görüyorum. Bu halk düşmanlarını birlikte yenecek miyiz yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz benimle olduğunuzu artık duymak isterim. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek isterim” demişti.

Kılıçdaroğlu’nu ifadelerinin arkasından örgütten art arda destek mesajları gelirken son oalrak Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar uyanında olacaklarını söylemiş oldu.  

“YANINDAYDIK YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

siyasal konjonktürde Millet İttifakı ve  6’lı masanın bir araya gelmesinde Kılıçdaroğlu’nun etkisine dikkat çeken Başkan Batur, “Genel Başkanımız bir yolda. 6’lı masa var ve Millet İttifakı var. Millet İttifakı ve 6’lı masanın bu noktaya gelmesinde genel başkanımızın büyük bir katkısı var. 6’lı masanın temel taşlarının başlangıcında CHP ve onun genel başkanı geliyor. Şimdiye kadar olan süreçte de masanın bir arada olması ve ayakta kalmasıyla ilgili ciddi bir emeği var. Gelinen noktada 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayına 6’lı masa karar verecek ve o şahıs yeni cumhurbaşkanımız olacak. CHP’li bir belediye ve CHP’li biri olarak bizim gönlümüzden geçen… Aslına bakarsak bizim olması ihtiyaç duyulan dediğimiz fakat Sayın Genel Başkanımız bu mevzuda oldukça mütevazı davranıyor 6’lı masaya saygısından. Fakat bizim gönlümüzden geçen Sayın Genel Başkanımızın cumhurbaşkanı talibi olup 13. Cumhurbaşkanımız olması. Bugün Sayın Genel Başkanımız partililerine seslendi. İnsan ilkin kendi ailesinden ve birlikte yürümüş olduğu yol arkadaşlarından güç alır. Genel Başkanımız da bugün yol arkadaşlarına ‘Benimle misiniz’ diye sordu. Ikimiz de ilçe yöneticisinden ilçe başkanına, üyesinden en yüksek kademeye kadar Genel Başkanımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Görünen o ki Genel Başkanımız partililerle beraber emek harcamalar mevzusunda start aldı. Hep yanındaydık. Bundan sonrasında da yanında olacağız. Demokrasinin, hak , hukuk ve adaletin tekrardan tecelli etmiş olduğu bir ülke sandıktan çıkacak sonuçla tekrardan vücut bulacaktır inanıyorum. Sayın genel başkanımız da cumhurbaşkanı olarak görmek bizim en büyük idealimiz. Bugün kendisini aday olarak gördüğümüz daha da kesinleştir. Kendisini benimle misiniz diye sorması ve tüm partililerin harekete geçmesi… Genel başkanımızın yanında olduğumuzu ifade etmek ve çıkmış olduğu yolda hep yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

“İTTİFAKIN BAŞARISININ EN ÖNEMLİ ETKENİ KILIÇDAROĞLU’DUR”

Millet İttifakı’nın oluşmasında Kılılçdaroğlu’nun birleştirici rolünü hatırlatan Başkan Batur, “Milet İttifakı’na bugüne dek en oldukça emek veren önder Sayın Kılıçdaroğlu. Bu ittifak mahalli seçimlerde başladı. Mahalli seçimlerde bu ittifakın bu kadar başarıya ulaşmış olmasının en mühim etkeni Sayın Kılıçdaroğlu’dur. O nedenle anketlere baktığımızda da en oldukça oyu alan da CHP. Devlet tecrübesi ve yaptıklarıyla arkadaşlarımızdan da destek alacağına inanıyorum. Yeni bir Türkiye için hakkaten Sayın Kılıçdaroğlu’na gereksinim var. Seçim davulları çalmaya başladı. Haziran’da yapılacak herhalde . Fakat büyük olasılıkla yılbaşında adaylık kesinleşir. Bugüne dek 6’lı masada asla adaylık konuşulmamış. Önemli olan ülkenin geleceği. Ülkenin tek adam rejiminden kurtulup yeni bir rejime ihtiyacı var. En büyük sorun da artık ülkenin liyakatli bir halde yönetilmesi. Bunu da ilk seçimde sandıkta halkımızın çözeceğine inanıyorum” diye konuştu. 

“BAŞKA ÇARE YOK”

2023 seçimlerinde iktidar değişikliği mevzusunda ümitli konuşan Batur, “Sahaya çıktığında görüyorsunuz Ben devamlı alandayım. Şu anda esnafa bir dokunup bin ah işitiyoruz. Genç bir arkadaşa elektrik faturasını getirin. 10 bin 79 lira. Iyi mi ödeyeceğim ben bunu diye sitemde bulunmuş oldu. ‘Ben sana deva olamam. Size care sandıkta. Sandığa gidip bu değerlendirmeyi yapacaksınız’ dedim. Başka deva yok” ifadelerini kullandı.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.