Başkan Soyer, şehit aileleri ve gazi derneklerini ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle şehit aileleri ve gazi derneklerini makamında ağırladı. Buluşmaya Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi, Tüm Güvenlik Teşkilatı Mensupları Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Yardımlaşma Derneği (TEMŞAD), Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi ve Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi yöneticileri katıldı.

“Hafızayı kaybetmememiz lazım”

Gaziler Günü’nün anlam ve önemine değinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Bu vatanın kurtuluşu için atalarımızın ödediği bedelleri unutmamalı, hafızamızı diri tutmalıyız. Zira onları da unuttuğumuz süre geleceğimiz çöküyor. Geleceğimizi kurtaramıyoruz. Geleceği kurtaracak şey köklerin gücüdür” dedi.

“İzmirliler 9 Eylül’e, memleketlerine, belediyelerine sahiplendi”

Kentin 100’üncü kurtuluş yılı özelinde düzenlenen zamanı 9 Eylül kutlamalarını hatırlatan dernek temsilcileri memnuniyetlerini Başkan Soyer’e aktardı. Soyer bunun üstüne de, “Bizim için 9 Eylül hakikaten bir hafızayı, 100’üncü yılı tazeleme vesilesiydi. Fazlaca kıymetli. 400 kilometrelik zafer yolunda yüzlerce insanla yüründü. Organizasyon hakikaten kolay iş değil. O kadar da güzel geçti. Ağır bir işti. Hepimiz oldukça yüce gönüllü. İzmirliler 9 Eylül’e, memleketlerine, belediyelerine sahiplendi. Ikimiz de oldukça müteşekkiriz. Bu bizim alabileceğimiz en büyük ödüldü. İzmirlilerin teveccühü, bu meseleye olan saygısı, bağlılığı… Bu Türkiye’ye ümit oldu aslına bakarsan. Türkiye’nin her yerinden yüzlerce bildiri yağdı. Bizim kucaklaşmamız mümkünmüş. Hepimiz bunu görmüş oldu. İzmirliler hakikaten Türkiye’ye çok önemli bir ders verdi. Bunun mümkün bulunduğunu gösterdi. Bu yalnız Büyükşehir’in gücüyle olacak bir şey değil. İzmirliler bu meseleye sahiplendi. O yüzden gurur duyuyoruz. Hakikaten İzmir ile gurur duymak lazım. Fazlaca kıymetli bir kent” şeklinde konuştu.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.