Bakan Yanık’tan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu üzen haber! Aile Destekleri Sigortası senelerdir tertipli şekilde uygulanıyor

AYLIK ORTALAMA 2,337 TL ÖDEME YAPILIYOR

Aile Toplumsal Destek Programı ile gerçekleştirdikleri çalışmalara ilişkin de bilgiler veren Bakan Yanık, “Mesela SSK döneminden iyi bildiğiniz vatandaşı kapı kapı dolandırma fakat gene de işini görmeme anlayışınız artık tarih oldu, şükür ki. Talep odaklı toplumsal yardım ve toplumsal hizmet anlayışı iktidarlarımız döneminde arz odaklı anlayışa çoktan dönüştürüldü. İsterseniz vaatlerinize yönelik neler yaptığımıza hep beraber bir kez daha göz atalım. Konuşmanızın bir bölümünde ailelerin toplumsal statüsünün belirlenmesi için toplumsal hizmet uzmanları ve sosyologların her bir aileyle temasa geçeceğini belirtmişsiniz. Bu vesileyle ailelerle temasa geçileceğini, evde bakıma muhtaç yaşlı, engelli ya da okula giden çocuklar olup olmadığını tespit edeceğinizi söylemişsiniz.

Hakkınızı yemeyelim fazlaca iyi bir düşünce bu, sadece ailelerimizin gereksinimlerini yerinde saptamak için Ulusal Hane Ziyareti programımızla hizmetimizi 26 milyon haneye yayacağız. Keşke bu açıklamaları yapmadan ilkin dersinizi birazcık çalışmış olsaydınız fakat siz devamlı kopya çekmeyi tercih ediyorsunuz. Gene gereksinim sahibi ailelerin evlatlarının eğitim masraflarının karşılanacağından bahsetmişsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelerimizin evlatlarının kurum bakımına alınmadan aile birlik ve bütünlüğü içinde sıhhatli büyümelerini sağlamak amacıyla aylık averaj 2,337,31 TL Toplumsal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunuyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin evlatları için Eğitim Materyali Yardımı hizmetimiz mevcut. Bu kapsamda evlatlarımızın önlük, ayakkabı, çanta, kırtasiye şeklinde temel okul gereksinimlerini karşılıyoruz. Eğitim Materyali Yardımı hizmetimiz kapsamında 2021 senesinde 131 bin öğrencimiz için 38 milyon 777 bin TL kaynak aktardık” ifadelerini kullandı.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.