Baja Troia Türkiye 2022 Rallisi İçin Geri Sayım Başladı

EETTS / Doğu Avrupa Off-Road Serisi’nin bir ayağı olarak organize edilen BAJA TROIA TÜRKİYE, 22-25 Eylül tarihleri içinde Çanakkale’nin görsel ve zamanı zenginlikleri içinde hazırlanan görkemli etaplarla start alacak. İSOFF Internasyonal Otomobil Sporları alanında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için Çanakkale bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yarışın startına haftalar kala etap emekleri tamamlandı.

ETAPLAR

4 gün sürecek yarış, Sıralama Turlarının peşinden, Çanakkale Truva Atının önünden Seremonik Start ile başlamış olacak. Sonraki 3 gün içinde Bayramiç, Terziler, Kuşçayırı, Karapınar ve Salihler köyleri çevresinde 550 km uzunluğunda toplam 8 Hususi Etap koşulacak. Etapların içinde Çanakkale Merkezde hazırlanan 3 Super Stage Izleyici Etabı da yer alacak. Yarışın toplam etap uzunluğu 900 km olacak. Ortalama 6 km uzunluğundaki Izleyici Etabında aynı çizgiden ve aynı anda start alan iki yarış aracı, bir köprü geçişi ile birleşen “8” biçimindeki ikiz parkurları tamamlayıp finiş noktasına en kısa zamanda gelmeyi hedefliyorlar.

YARIŞ BRANŞLAR

Baja Troia Türkiye 2022’de Ralli Klasmanı haricinde ek olarak hız gerektirmeyen ve iştirakçilerin yol notu ile yarış parkurunu izleyebildikleri Raid Klasmanı da yer ediniyor.

KATILAN EKİPLER

Ralli ve Raid sınıflarında koşulacak organizasyona şu ana dek İtalyan, Bulgar ve Türk sporculardan 37 ekip kayıt yaptırdı. Yabancı takımlar içinde bilhassa, yalnız prestijli yarışlara ekip yollayan İtalyan Ralliart ekibi da bulunmakta. Yabancı ekiplerin de yoğun ilgi gösterdiği yarışta kayıtlar 9 Eylül’de kapanacak.

SEYİRCİLER

Izleyiciler, bilhassa Çanakkale merkezinde Truva Atı Heykelinin olduğu meydanda gerçekleşen ve Protokolün de katılmış olduğu Seremonik Starta ilgi gösteriyorlar. Şehrin içinde yer edinen hususi bir parkurda gerçekleşen Izleyici Etabı, değişik ve iddialı etabı ile seyircilerin gözdesi oluyor.

GÜVENLİK

Yarışın tamamı araçlara takılan GPS cihazları ile online izleniyor. Bu takip cihazları yardımıyla değişik sinyallerle duran, kaputu oluşturulan araçlar takip ediliyor. Kaza durumunda acil yardım düğmesi ile araçlara anında ulaşım sağlanıyor. Etap içlerinde Kurtarıcı (Rescue) araçları, iletişimin kesintisiz işlemesi için SOS ekipleri, 4×4 Ambulans ve İtfaiye araçları ve acil durumlar için helikopter desteği yer ediniyor.

GÖREVLİLER

Yarışta 200’e yakın görevli ve yargıcı vazife alacak. Etaplarda toplam 39 rescue vasıta, 4 sıhhat ekibi, 4 itfaiye, 4 ambulans, 42 SOS görevlisi vazife meydana getirecek. Ek olarak UMKE – Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri yardımı ile sağlanan 4×4 ambulanslar ve helikopterler acil bir durum karşısında müdahale için hazır bekletilecek.

ETAP ÇALIŞMALARI

İSOFF Internasyonal Otomobil Sporları alanında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve katılımcılara Çanakkale’nin mükemmel organik dokusu ve efsanevi zamanı geçmişi içinde unutulmaz bir yarış deneyimi yaşatmak için Çanakkale bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yarışın startına haftalar kala etap emekleri hızla aşama kaydediyor.

MEDYA

Yarış bajatroiaturkey.com sitesinden canlı olarak takip edilebilecek. Ek olarak Sportity Aplikasyonunu indirerek, yarışın akışı, start listeleri ve etap neticeleri hakkında anlık informasyon alınabilecek. Yarışı yerinde seyretmek ve fotoğraflamak isteyen basın mensupları için belirlenecek noktalara yol notu ve koordinasyonlar ile ulaşılabilecek. Her yarış günü sonunda günlük görüntü ve sonuçlar, bajatroiaturkey sitesinde yayınlanacak ve Baja Troia Türkiye Whatsapp Medya grubunda paylaşılacak.

DESTEKÇİLER

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu kapsamında düzenlenen organizasyona Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyeleri tam destek veriyorlar. Ana Destekçimiz MAJOR haricinde Terzioğlu Vakfı, Büyük Truva Oteli, TMS Grup, Mega Metal, Boz Tıbbi Araç-gereç, Nadir Mağazaları, HIC Industrial Solutions, Noccar, Tekfil, Pesent’e, Eko Sistem, EnkayModa organizasyonumuzun kusursuz işleyebilmesi için yanımızda yer alıyorlar. Basın destekçilerimiz 8. Etap, 4×4 Dünyası ve Ralli Ajansı.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.