Anadolu Lezzetleri Festivali’ne görkemli kapanış

Anadolu Lezzetleri Festivali üç günde on binlerce İzmirlinin uğrak noktası oldu. Uğur Mumcu Caddesi üstündeki geniş alanda meydana gelen ve hafızalara unutulmaz anılar kazıyan festival, meşhur sanatçı Onur Akın’ın final konseri ile son buldu.

400 FARKLI LEZZET

FOMGED Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başlamış olan üçüncü gün etkinlikleri, sanatçı Yılmaz Korkmaz’ın ezgileri ile devam etti. Konser süresince dinleyenler en güzel ezgilere birlikte rol aldı. 400 değişik lezzetin yer almış olduğu Anadolu Lezzetleri Festivali’nin bir öteki konuk sanatçısı Devrim Seyrek oldu. O Ses Türkiye Yarışması ile tanınan İzmirli sanatçı söz ve müziği kendisine ilişik olan parçaları seslendirerek festivale renk kattı.

ÇİĞ KÖFTE ŞOV

Son gün etkinliklerine damga vuran gösterilerden biri de pişmeden köfte şov oldu. Misafirlerin merakla beklediği pişmeden köfte şov, yüzlerce Bucalıyı alana doldurdu. Mr. Pişmeden Köfte tarafınca meydana gelen şovu Bucalılar merakla izledi.

CANER AYDOĞAN’A BÜYÜK İLGİ

Üç gün süresince kıymetli şeflerin yer almış olduğu etkinliklerde, üçüncü gün Masterchef Caner Aydoğan imalathane emek harcaması ile yer aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, fanatikleri sevdikleri şefle buluşma imkanı buldu.

ONUR AKIN COŞTURDU

Akşam saatlerinde meydana gelen Tatvanlılar Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin peşinden sanatçı Onur Akın sahne aldı. Bucalıların heyecanla beklediği konser, tüm gece sürdü. Onur Akın sevilen ezgilerini seslendirirken, dinleyenler şarkılara birlikte rol aldı.

DOLU DOLU ÜÇ GÜN

Festival süresince oldukca kıymetli sanatçılar ve kıymetli şefler Bucalılarla buluştu. Türk gastronomisine kıymet katması amaçlanan festivalde Mastershef Eren Kaşıkçı, Sahrap soysal, Safanur Bolca, Caner Aydoğan leziz tarifleriyle yer aldı. Sanatçılar Hüseyin Çiçek, Hozan Beşir, Resul Dindar, Metin&Kemal Kahraman Kardeşler, Mehmet Kendirci, Melike Şahin, Yılmaz Korkmaz, Devrim Seyrek ve Onur Akın en güzel şarkılarını Bucalılar için seslendirdiler.

Festivalin en renkli anısı ise  Kaburgacı Yaşar’ın gerçekleştirdiği ’35 metrelik kebap şov’ oldu. Festival alanında meydana gelen şovun peşinden hazırlanan kebaplar, misafirlere ikram edildi.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.