Altılı Masa’nın talibi noktasında ağzımdan söz çıkmaz fakat…

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin Seferihisar’da düzenlemiş olduğu değerlendirme toplantısında yapmış olduğu “Benimle misiniz, karar verin” çıkışını ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi. Altay, Kılıçdaroğlu’nun benzer bir çıkışı TBMM’de grup toplantısında da yaptığını anımsatarak, “Oldukça beklenen, olması ihtiyaç duyulan bir çıkış. CHP içinde ve genel kamuoyunda bazı şeylerin artık tartışılmaması ihtiyaç duyulan bir noktadayken bilerek ya da bilmeyerek bu konuların tartışılmasına vesile olabilecek kimi söylemlerle ilgili bir çıkış. Kemal Bey’in kararlılığını gösteren bir çıkış” diye konuştu.

Altay, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu bulunduğunu ifade ederek, “Kemal Bey, bizim adayımız, cumhurbaşkanı adayımız. Kemal Bey’in de altını çizdiği bir şey var. Orta yerde Altılı Masa var. Altılı Masa ile Genel Başkan’ımızın, liderlerle ayrı ayrı, hep beraber yapmış olduğu temas ve görüşmeler var. Oradan ne çıkar, ben onu bilemem, o mevzuda da söz söyleyemem. Altılı Masa’nın talibi noktasında ağzımdan söz çıkmaz. Bu yeterlik bende yok. Fakat CHP’nin tüm üyelerinin ve CHP’nin tüm seçmenlerinin talibi, Sayın Genel Başkan’ımızdır. Yakışan da odur” dedi.

Altay, Kılıçdaroğlu’nun iktidara yönelik “Halk düşmanları” sözüne ilişkin de “Bu devleti bu kadar soyarsanız, halkı bu kadar ezerseniz, ülkeyi bu şekilde neredeyse bölecek kadar milleti ayrıştırırsanız, bunun adına ‘halk düşmanlığı’ denir. Bunu kime söylediği oldukca açık ve net. Bunun muhatabı yanıt verirse misliyle de yanıt alır aslına bakarsanız” diye konuştu.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.